Jesteś tutaj

Strona główna

Pierwszy dzień w szkole – jak zadbać o dziecko?

Rozpoczynający dzień w szkole to oczywiście chwila, jaką Twoja pociecha zapamięta do przez całe życie. To chwila kiedy zabawę zastąpi szkoła, a rówieśników z piaskownicy – koledzy ze szkoły. Jak spowodować, aby dziecko szkołę po prostu polubiło i z przyjemnością zakładało na barki tornister? Jak ułatwić przyjaźnie z resztą uczniów a także jak zagwarantować odpowiednie warunki do przyswajania wiedzy w domu?

Początkowy dzień w szkole jest przełomowy nie tylko dla dziecka, ale i dla całej familii. To wyzwanie dla Twojej pociechy, by odnaleźć się w nowym otoczeniu. To także misja dla rodziców – wypada kupić nowe książki, zagwarantować właściwe przybory oraz zagwarantować biurko oraz zagwarantować lokalizację poświęconą do przyswajania wiedzy.

W jaki sposób więc podbudować Twoje dziecko już na początku? Po pierwsze zbuduj jego poczucie wartości i wiarę we własne zdolności. Przypominaj jego talenty na każdym kroku. Szukaj talentów. Kto wie, czy rysowanie, taniec, gra aktorska nie zamieni się z czasem w ogromną pasję, a może i nawet w zawód.

Przygotuj swoje maleństwo na to, co czeka go w w placówce szkolnej. Opowiedz jaki stanie się od teraz zwykły dzień. Przygotuj do spędzania czasu w klasie, a także przekonaj do zajęć pozalekcyjnych.

Zainteresuj go wiedzą. Spraw, żeby zgłębianie nieznanych dotąd procesów było fascynującą podróżą i aby Twoje maleństwo z chęcią uczęszczało do szkoły. Niech kieruje nim chęć nauki oraz nieprzerwana chęć do poszerzania wiedzy.

Pod żadnym pozorem go nie zastraszaj. Niewygodne anegdoty z lat szkolnych z pewnością nie będą znakomitym pomysłem.

 

W przypadku kiedy Twoja pociecha ma słabą pamięć to podaruj mu specjalny zeszyt lub zeszycik w jakim będzie mogło zapisywać terminy prac domowych.

Nikt bez wyjątku nie przepada za egoistami. Naucz swoje dziecko umiejętności do dzielenia się z kolegami a także pomocy rówieśnikom w potrzebie.

 

Jednocześnie przekonaj je, aby szanować swoją własność. Zwróć uwagę, że o książki albo torbę należy się troszczyć i nie pozostawiać ich w szatni.

Ostatnie – niesamowicie istotne. Przekonaj się, że Twoje dziecko wie jak się nazywa oraz jaki jest jego adres. W przypadku zagubienia się będzie wiedzieć jak sobie poradzić w tej nagłej i stresogennej sytuacji oraz znajdzie z pomocą wasze mieszkanie. Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze.