Jesteś tutaj

Strona główna

Niedziela w rodzinnym gronie

wesoła rodzinkaO ile w soboty wiele osób pracuje (przynajmniej od czasu do czasu), tak niedziela najczęściej jest dniem wolnym dla całej rodziny. Warto ten czas spędzać wspólnie. Co jednak zaplanować? Gdzie pójść? Zwłaszcza że – to już chyba pewne – niedługo centra handlowe będą w ten dzień zamknięte. Czy pozostaje jedynie siedzenie przed telewizorem? Zdecydowanie nie! Istnieje mnóstwo doskonałych sposobów na spędzenie niedzieli z rodziną, a w szczególności – z dziećmi.

Oczywiście można się wybrać do teatru albo do kina. Co zdecydowanie jest godne polecenia. Nikogo to nie znudzi (jeśli film albo spektakl wybierzemy mądrze), a dzieci na tym dodatkowo zyskają. Warto je ukulturalniać od najmłodszych lat i pokazywać, że na komputerze i internecie życie się nie kończy. Wady? Bilety są dość drogie. Zwłaszcza jeśli mówimy o kinie w weekend. Wyprawa dla czterech osób to często koszt więcej niż 100 zł. A jeśli jeszcze kupimy popcorn i colę...

Więc skoro i tak mielibyśmy wydać taką sporą sumę, może poszukać czegoś innego? Kreatywnego, co pozwoli spędzić z rodziną tzw. „quality time” i jednocześnie bardzo dobrze się bawić. Na myśl przychodzi mi jedno rozwiązanie – escape room. Zobacz, na czym to polega: www.poziomdrugi.pl. To doskonała rozrywka nie tylko dla grupy przyjaciół czy na wieczór kawalerski. W taką lokalizację można się udać całą rodziną, a jeśli mamy dzieci w wieku już tych około 10 lat, na pewno im się to spodoba.

Uważajmy jednak, by nie wybrać pokoju zbyt trudnego czy zbyt strasznego. Są wszak lokalizacje tylko dla zaawansowanych, a nawet takie dla osób powyżej 16 roku życia. Nie chcemy w końcu, żeby nasze dzieci miały traumę na długie lata ;) Z reguły jednak takie pokoje są dobrze opisane na stronach internetowych, doczytaj, a nawet jeśli nie, pracownik konkretnej lokalizacji powinien nam dobrze doradzić.

Zdecydowanie warto spędzać wartościowy czas z dziećmi i pokazywać im różne sposoby kreatywnego spędzania wolnego czasu. Łatwo ulec pokusie, puścić podopiecznym film i mieć święty spokój. Nie na tym jednak polega odpowiedzialne wychowanie. Jeśli nawet nie mamy czasu w tygodniu, spędzajmy rodzinnie chociaż same niedziele.