Jesteś tutaj

Strona główna

Dobre wychowanie – sztuka XXI wieku

Każdy kto posiada dziecko, wie, że jego wychowanie to nie lada wyzwanie. Trzeba bowiem nauczyć dziecko jak odnaleźć się w dzisiejszym świecie. Przykładowo, większość dzieci od małego potrafi obsługiwać telefony i inne sprzęty elektroniczne, ponieważ rodzice im na to pozwalają. Pytanie, czy powinno się to robić i czy jest to dobre dla naszych dzieci.

 

Stajemy więc przed dylematem, czy uczyć tego naszego malucha, czy może podejść do tego zdroworozsądkowo i wprowadzać w jego życie takie produkty dopiero później. Wtedy jest ryzyko, że nasze dziecko będzie „odludkiem” na tle rówieśników, ponieważ nie będzie miało swojego telefonu czy tabletu, albo nie będzie potrafiło sprawnie z tego korzystać.

 

W związku z tym wychowanie dzieci w XXI wieku to nie lada sztuka, trzeba bowiem umieć znaleźć kompromis w wielu sytuacjach. Natomiast jak widać po wielu rodzicach, da się wychować dziecko na grzeczne i kulturalne oraz takie, które potrafi się zachować w wielu sytuacjach, na co pewnie ma wpływ ograniczanie dostępu do sprzętu elektronicznego.