Jesteś tutaj

Strona główna

Ciche zabawki

Bardzo ważne jest, kiedy kupujemy zabawki dla naszych dzieci, aby miały one możliwość regulowania głośności, albo najlepiej, żeby w ogóle nie wydawały z siebie dźwięków. Niestety coraz częściej zabawki dla dzieci są bardzo głośne i nie dość, że rozpraszają nasze dzieci i uczą, że zawsze musi być głośno, to jeszcze wpływają negatywnie na samopoczucie rodziców.

 

Najlepiej jest przy zakupie sprawdzać jak głośne dźwięki wydają z siebie zabawki oraz czy jest możliwość regulowania głośności. Wiadomo przecież, że dzieci nie mogą też żyć cały czas w ciszy i muszą poznawać różne dźwięki, dlatego najlepiej szukać zabawek, w których jest możliwa zmiana głośności.

 

Warto też zwrócić na to uwagę naszym najbliższym, często bowiem dzieci dostają w prezencie bardzo głośne zabawki, ponieważ osoby, które je kupują nie zawsze mają świadomość tego, jak denerwujące potrafią być takie hałasy. Dlatego dobrze jest informować naszych najbliższych o tym, żeby decydowali się raczej na zabawki edukacyjne, a nie rozpraszające dodatkowo nasze dzieci.