Jesteś tutaj

Strona główna

Jarzyny i owoce - dieta maluchów oraz ludzi dorosłych

Duża grupa doktorów często powtarza, że by zadbać o zdrowie i weselić się względnym spokojem związanym z brakiem chorób, wypada dbać o ruch fizyczny a także należytą dietę.

Dziś skupmy się na drugim zagadnieniu, czyli na diecie. Ta ma być bogata w rozmaitego typu witaminy - te z kolei są zapewniane tylko i wyłącznie poprzez naturalne kompozycje, w tym jarzyny i owoce. Jarzyny oraz owoce muszą być podstawą dziennego jadłospisu w każdej rodzinie. Realność przynajmniej w Polsce jest niestety inna. Jeśli nawet są jarzyny w ciągu dnia w jakimkolwiek daniu to z reguły smażone, które nie mają tylu ważnych składników, co np. surowe czy gotowane na parze. Wskazówki lecznicze, zawsze są po to, aby poprawić, jakość życia danego pacjenta. Warzywa mają dużo witamin oraz mikroelementów, które wymagane są każdemu człowiekowi.

 

Warto np. zamiast konsumować szablonowego drugiego śniadania lub ewentualnie deseru, pożywić się jabłkiem bądź bananami. Należyte są też musli z suszonymi śliwkami oraz innymi owocami. Dzieci legendarne są z tego, że nie chętnie w współczesnych czasach sięgają po owoce i warzywa. Jednakże przyzwyczajane do takich posiłków od małego, z pewnością się przyzwyczają. Do typowego polskiego dania takiego jak kotlety schabowe z kartoflami wolno doliczyć surówkę z warzyw. Bardzo łatwa do zrobienia surówka, dostatnia przy tym w witaminę C i A jest zrobiona z marchewki i jabłka.

 

 

Jak dbać o zdrowie potomka?

 

Zabezpieczenie młodych ludzi przed zakażeniami schorzeniami oraz innymi niedomaganiami to jedno z obligatoryjnych zadań rodzica. Godziwe dziecko to takie, jakie nie musi się irytować przez chorobę, albowiem rodzice się dopatrzyli, aby dziecko uchować przed zakażeniem. Wskazówki medyczne, jeśli dotyczą dzieci to muszą być wysłuchane do końca. Lekarz zdaje sobie sprawę z tego, na jakie choroby podatne jest dziecko w wyznaczonym wieku oraz to konkretne dziecko, z jakim przybył rodzic. Podstawową kwestią jest pamiętanie o obowiązkowych szczepieniach przyznawanych do konkretnego wieku malucha. Jeśli zaszczepi się je słusznie wcześnie na zakaźne choroby, to nie zachoruje ono w przyszłości.

 

Wiadomo, że dużo schorzeń zakaźnych, jakie dotykają dorosłe osoby są przez nie ciężko przechodzone, ponieważ nie były one np. szczepione na nie w dzieciństwie. Należy dziecko także prawidłowo ubierać w zależności od jego stanu zdrowie i warunków pogodowych. Podawanie witaminy c w ramach suplementu diety także nie zaszkodzi żadnemu potomkowi.