Jesteś tutaj

Strona główna

Przyzwyczajajmy dzieci do zdrowych posiłków

Funkcjonujemy w epoce, kiedy odpowiednie odżywianie winno stać się dla nas absolutną koniecznością. Głównie w związku z tym, iż nie ma niczego ważniejszego nad zdrowie, a sporo problemów zdrowotnych ma własne źródło właśnie w śmieciowym jedzeniu. Po drugie z tej przyczyny, iż egzystujemy w latach, gdy w materiach kulinarnych powstrzymuje nas wyłącznie stan konta.

Pomyślcie tylko. To już nie czasy, gdy wszelkie bardziej fancy surowce były zupełnie niedostępne względnie trzeba je było importować z innych państw. Dzisiaj choćby i jakiekolwiek bardziej niestandardowe sosy lub przyprawy kupisz spokojnie w sklepie. Natomiast jeżeli już kompletnie nie da się ich znaleźć na miejscu, od czegóż są portale internetowe?

Dodatkowa sprawa to duża liczba knajpek, w jakich istnieje możliwość, by skonsumować coś smakowitego, bądź z jakich wolno zamówić dla siebie coś w dostawie. W dwudziestym pierwszym stuleciu nic Cię nie powstrzymuje. Masz smaka na sushi? Żaden problem, zamów sobie w jednej z licznych knajpek. A może zainteresuje Cię jedzonko z Tajlandii? Kilkanaście kliknięć myszką i zamawiasz doskonałe curry. A może jednak coś wege? Znów - co tylko chcesz, serwisy typu Uber Eats pękają w szwach od ofert. Błagam Cię tylko, nie wybieraj kalorycznego burgera z McDonalda...

Jakie są te najzdrowsze kuchnie świata? Mnie na myśl napływają szczególnie dwie - japońska oraz śródziemnomorska. Dzisiaj zatem parę danych na ich temat.

Kuchnia japońska może się pochwalić na terytorium Polski coraz to większą wziętością. Głównie za sprawą sushi, do jakiego ludzie z Polski przekonywali się, mam wrażenie, dość powoli, jednakże aktualnie prawie wszyscy je kochają. Barów przyrządzających sushi jest co niemiara. Jedne świadczą usługi kulinarne na miejscu, inne z dowozem. Mieszczą się one zarówno w wielkich miastach jak Kraków czy też Łódź, jak i w mniejszych mieścinach. Sztuka kulinarna z Japonii to jednakże nie tylko sushi. To również takie mniej znane dania jak przykładowo: namasumono, tsukemono lub sunomono. Podstawę kuchni uosabiają ryby, ryż oraz wodorosty. Samo zdrowie.

Sztuka kulinarna śródziemnomorska natomiast to niewątpliwie wyrażenie szersze, włączające tradycje kulinarne państw takich jak przykładowo Włochy czy Grecja. Dużo produktów jest jednakowoż wspólnych, zaś zaliczają się do nich między innymi: ryby, warzywa, owoce, a także oliwa. Do wszystkiego rzecz jasna kilka łyków winka ;) Czego tu nie uwielbiać?

Knajpek oferujących sushi, inne dania z Japonii, czy dania hiszpańskie na terytorium Polski nie brakuje. Warto zatem z tego korzystać. I nawet jeśli nie posiadamy wolnego czasu na pitraszenie zdrowych posiłków, zamówmy. Przypuszczalnie to trochę większy wydatek, niemniej jednak na dobrym samopoczuciu niepodobna oszczędzać.