Jesteś tutaj

Strona główna

Propagowanie sztuki oraz innych form kultury wśród dzieci

W ławach szkolnych uczą nas wielu przedmiotów. Niektóre wydają się w ogóle nieprzydatne, bądź niedostosowane do dzisiejszych czasów, natomiast wielu pozostałych po prostu musimy się nauczyć, gdyż tak wypada. Każdy czytelnik pewnie wie z własnego doświadczenia, że wszystkie problemy związane z kulturą i sztuką trochę młodych uczniów nudzą. Jak to poprawić?

 

Po pierwsze mnóstwo wskórać będzie w stanie porządny pedagog. To wszakże pomysł utopijny, jako że takowych w naszym kraju autentycznie brakuje. Powinno się zatem poszukiwać odmiennych sposobów na naukę tradycji i sztuki naszych dzieci. Pierwsze, co przychodzi mi na myśl, to podróżowanie.

 

Nie każdego stać – powiecie. Jak najbardziej. Lecz chciałbym Was uświadomić, że finalnie egzystujemy w XXI wieku, toteż bynajmniej nie trzeba być krezusem, by móc sobie pozwolić na egzotyczny wypad, albo nawet jakąś dalszą wyprawę. Korzystajmy z możliwości, jakie zapewnia nam rozwój technologiczny. Pobyt można prosto odszukać i zaklepać samemu korzystając z takowych stron internetowych jak chociażby Airbnb. Bliźniaczo sprawa prezentuje się z biletami samolotowymi. Wystarczy odrobinę czasu i zaangażowania i można znaleźć naprawdę wspaniałe rabaty.

 

A jeśli już nie posiadamy do tego głowy, pożądane jest przeprowadzić rekonesans w ofercie tak zwanych klubów podróżników. Jest ich w naszym kraju kilka i na pewno jakiś się odnajdzie w każdym dużym miasteczku. Położenie tutaj wprawdzie nie ma znaczenia. Zespoły globtroterów organizują wyjazdy w nadzwyczaj ciekawe miejsca takie jak Iran bądź Kenia: http://solisci.pl/podroze-planowane/kenia-tanzania-kilimandzaro/. Jest możliwość, by się dodatkowo z takimi wybrać w podróż koleją transsyberyjską – na pewno będzie raźniej niż samemu bądź tylko i wyłącznie z małżonkiem. A może to być w końcu przygoda życia! Rzecz jasna w kanonie są w wielu przypadkach takowe miejsca jak Ameryka bądź Tajlandia. A jeszcze najistotniejsze – tego typu wyprawa z grupą globtroterów wydaje się znacznie tańsza niż z tradycyjnym biurem podróży. Czasami można zaoszczędzić nawet połowę kwoty.

 

Pamiętajmy, że w XXI wieku coraz to mniej nas ogranicza. Kierunki takie jak chociażby Meksyk czy też Malezja przestały już być ekskluzywne i będące poza zasięgiem zwykłego zjadacza chleba. Wszystko to sprawa organizacji bądź wyszukania stosownych kompanów do podróży. A profity płynące z takiej wycieczki będą rozmaite.

 

I tu powracamy do clou tekstu – wyjazd w dalekie regiony świata potrafi – bez porównania do czegokolwiek innego – zafascynować naszych podopiecznych sztuką i kulturą. Ostatecznie są to tematy, które dużo skuteczniej poznaje się naocznie.

 

Inspiracji do artykułu dostarczył serwis: http://solisci.pl/