Jesteś tutaj

Strona główna

Nietypowe pomysły na przyjęcie urodzinowe dziecka

Zazwyczaj jest tak, iż rodzice chcieliby w dzień urodzin ich pociechy zaszaleć, a co za tym idzie: zagwarantować dziecku najlepsze przyjęcie pod słońcem. Zrobienie urodzin dzieciom w domu wychodzi z mody, ponieważ zazwyczaj dorośli wolą zapłacić trochę więcej pieniędzy, lecz mieć z głowy planowanie atrakcji dla maluchów, pieczenie ciasta o zabawnym kształcie, no i, co bywa najgorsze, porządkowanie mieszkania po maluchach.

 

Dzieciom kupuje się zatem zazwyczaj imprezę w pokoju z kulkami i zjeżdżalniami, gdzie mają szansę się swobodnie wybiegać pod opieką wykwalifikowanych młodych ludzi, potrafiących rozbawić maluchy w ich urodziny.

 

Czasami rodzice nie mają ochoty powtarzać co roku takiego samego pomysłu, czyli organizować dzieciom w kółko przyjęcia w sali zabaw. Najpopularniejsza forma robienia urodzin może się znudzić, jeśli ciągle Anie, Ady, Bartki, Darki wysyłają naszym dzieciom zaproszenia na kolejną podobną imprezę urodzinową. Zabawę urodzinową zrobić da się również w ogrodzie botanicznym, w restauracji… Jednak dzisiejsze dzieci stają się wciąż i wciąż bardziej kreatywne i nie chcą zwykłych urodzin! Poszukując ciekawego pomysłu na przyjęcie dla dzieci można zastanowić się na przykład nad wyprawieniem tego dnia w pokoju zagadek.

 

Zabawy dla maluchów w pokojach z zagadkami zdają się nie być jeszcze szablonowe i zbyt popularne, dzieci w swoje urodziny na pewno ucieszą się na coś, czego do tej pory nie próbowały, czyli na rozstrzyganie łamigłówek w gronie najlepszych znajomych ze szkoły. Niektóre pokoje tego rodzaju zabaw oferują, tak samo jak zwykłe pokoje rozrywki – osobne pomieszczenie z poczęstunkiem, torta w cenie, animatora.

 

Przyjęcia nie wyglądają zatem na wybrakowane, wręcz ich atrakcyjność jest zwiększona. Oczywiście zawsze, podczas wyboru tego typu zabawy dla dzieci, warto zastanowić się, czy aby na pewno zaproszone kilkulatki są w podobnym wieku i ani jedno nie będzie się źle bawiło. Warto także mieć na uwadze, iż nie każde dziecko może upodobać sobie tego rodzaju aktywności. Niektóre wolą po prostu poskakać na trampolinach – wszystko jest zależne od temperamentu malucha oraz jego pomysłu odnośnie imprezy dziecka.