Jesteś tutaj

Strona główna

Jak zadbać o to, żeby dziecko zdrowo się odżywiało?

Musimy wiedzieć o tym, że nasze dzieci bardzo mocno nas obserwują oraz naśladują, dlatego jeśli chcemy żeby się zdrowo odżywiały, przykład musi wychodzić bezpośrednio od nas.

Jeżeli sami cały czas podjadamy różne słodycze, czy słone przekąski, to nic dziwnego, że dziecko nie będzie chciało zjeść owocu na drugie śniadanie.

 

Warto jest też przy obiedzie zjadać nie tylko mięso, ale również warzywa, jeżeli dziecko będzie widziało, że my wszystko zjadamy, to ono też chętniej będzie to robiło, a jeżeli my sami przy dziecku mówimy, że nie zjemy surówki bo po co, to dziecko będzie postępowało identycznie i będzie miało nawet wytłumaczenie na swoje zachowanie – skoro tato, czy mama nie jedzą warzyw, to czemu ono ma jeść.

 

Ważne jest więc to, że kiedy siedzimy całą rodziną wieczorem i oglądamy wspólnie telewizję, czy gramy w jakąś grę, podjadamy tylko zdrowe rzeczy, możemy na przykład przygotować mieszankę z owoców i jeżeli przyzwyczaimy do tego nasze dzieci to wyrobią w sobie dobre nawyki żywieniowe na całe życie.