Jesteś tutaj

Strona główna

Jak w atrkacyjny sposób spędzić czas wspólnie z dzieckiem?

Zadziwiające jak duża liczba osób marnuje dni wolne na zakupach, spacerując pomiędzy alejkami w centrach handlowych. Choć na w naszym otoczeniu jest miliony nietuzinkowych form spędzania wolnego czasu – częstokroć wybieramy najprostsze formy. A co Wy na to, żeby spędzić weekend nieco ciekawiej? Jeżeli nie masz pomysłu co robić w wolnym czasie w przestrzeni miejskiej lub masz ochotę spędzić czas ze swoim dzieckiem w ciekawy sposób – koniecznie przejrzyj nasz post! Podpowiadamy w nim – co zrobić, by spędzić czas ciekawie, nie wyjeżdżając z naszej miejscowości.

Wybierając – jak spędzić czas z pociechą, sporo zależy nie zawsze od budżetu, który masz możliwość na to wydać, ale również od sezonu, czy od aury na za oknem. Niebagatelnym warunkiem jest także to, ile lat ma i czym lubi się zajmować Twoje potomstwo. W chłodniejsze dni, gdy przebywamy głównie w pomieszczeniach, do zabawy zapraszają miejsca zabaw dla dla najmłodszych urządzone w galeriach handlowych lub w specjalnie do tego przygotowanych miejscach. Do wyboru są ślizgawki, dmuchane namioty i zamki, czy rozrywka w małpim gaju. Możemy także powygłupiać się na materacach i trampolinach. Także kryte kąpielisko jest miejscem, do którego warto przychodzić niezależenie od sezonu. Dodatkowo w chłodniejszym okresie – cykliczny pobyt na kąpielisku – znacząco wzmacnia naszą odporność. Ciekawą ofertę kulturalną kierują do nas także kina z nietuzinkowymi porankami dla maluchów. Jak najbardziej radzimy, by spędzać czas również na świeżym powietrzu - w parku, lub na sankach. Lecz kiedy pogoda niesprzyja, warto schronić się pod namiotem dmuchanym reklamowym: https://www.adsystem.pl/outdoor/air-tent/.

W letnim czasie jest dużo więcej pomysłów – by zaplanować czas z dzieckiem na podwórku. Niesamowitą przyjemnością jest niezmiennie pojawienie się świty cyrkowej, gdy pod wielkim dmuchanym namiotem – mamy możliwość zobaczyć występy gimnastyków, magików, czy figlarzy. Niezwykłą atrakcją może być również widowisko na świeżym powietrzu – gdzie artyści na przenośnej scenie pod rozkładanym namiotem, prezentują znane każdemu przedstawienia. Wraz z przyjściem wyższych temperatur – pojawia się także sporo pikników dla rodzin. Pośród rozlicznych atrakcji – czy to kulinarnych, artystycznych, czy edukacyjnych – ustawiają się ludzie do poszczególnych stoisk pod dmuchanymi namiotami. Ciekawym konceptem, choć dobrze wszystkim znanym – może być wycieczka do ogrodu zoologicznego. Kontakt z przyrodą poprawi nastrój nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Po obejrzeniu u niedźwiedzi, koali, czy tygrysów – na zakończenie zwiedzania – bardzo często czekają na zwiedzających –  namioty ekspresowe ze słodyczami i sokami, na których nierzadko widnieją loga różnych firm i producentów przysmaków dla dzieci. Kolorowe namioty wystawowe ściągają wzrok nie tylko najmłodszych - zastanawiasz się, w jaki sposób takie namioty pomagają reklamowac biznes? Zobacz tutaj: https://www.adsystem.pl/outdoor/air-tent/adtent-express/

Niezależnie od tego, jaką opcję zorganizujesz, najważniejszą kwestią jest ofiarowanie uwagi jedynie Twojemu dziecku. Jest to bardzo istotne dla Waszej relacji, ale również jego rozwoju kreatywnego myślenia i ciekawości odkrywania świata. Może być to też zwyczajnie niezła frajda dla wszystkich członków rodziny!