Jesteś tutaj

Strona główna

Jesteś w ciąży? Jak warto się odżywiać i o co warto zadbać?

Niejeden z was bezsprzecznie rozumie, jak znacząca jest zdrowa dieta. Z każdej strony dobiegają nas wiadomości, że należy zważać na to co kupujemy, że warto jeść dania bogate w warzywa, a równocześnie planować małe i częste porcje. Co jest ważne oprócz tego co spożywamy? Jakie działania podjąć, aby wzbogacić zdrową dietę?

Przede wszystkim warto zadbać o systematyczne badanie w warunkach domowych. Specjalną uwagę na systematyczną weryfikację zdrowia muszą zwrócić kobiety w ciąży, matki i ojcowie kilkuletnich latorośli, oraz osoby zmuszone dbać o cukier. O ile planujesz badać się w warunkach domowych, zaplanuj zakup właściwych artykułów medycznych, które wesprą cię w tych czynnościach.

Żeby kontrolować jakość własnego zdrowia w pieleszach domowych, przede wszystkim powinieneś systematycznie badać ciśnienie. Na rynku dostępne są ciśnieniomierze nadgarstkowe jak również naramienne. Który wybrać? Ciśnieniomierze nadgarstkowe to optymalne rozwiązanie dla ludzi z otyłością lub rozległymi ramionami. Ponadto są niewielkich gabarytów, dlatego świetnie powinny się sprawdzić w trakcie wojaży. Ciśnieniomierze naramienne są natomiast lepszym doborem dla ludzi ze zdiagnozowanym nadciśnieniem tętniczym, ponieważ charakteryzują się lepszą dokładnością. Warto namawiać do samobadania też pozostałych domowników. Dzieci podobnie są narażone na dolegliwości serca, przeto nie można spłycać zagrożenia.

Glukometry to urządzenia jakie służą do kontrolowania poziomu cukru we krwi, więcej informacji. Jednostki zmagające się z chorobą cukrzycową regularnie korzystają z tych urządzeń, ale właściwie każdy powinien tak czynić w ramach profilaktyki. Sam proces mierzenia jest nadzwyczaj bezproblemowy i niemal bezbolesny, dodatkowo  glukometry umożliwiają przeczytanie poziomu cukru dosłownie po chwili. Nie zapominaj o regularnym badaniu u dzieci – cukrzyca jest dolegliwością, która nieleczona rozwija się stosunkowo szybko i wiąże się z gigantycznym ryzykiem dla organizmu.

Jeżeli jesteś w stanie błogosławionym, winnaś zwrócić szczególną uwagę na sferę kontroli zdrowia ciała. Poza regularnymi poradami u ginekologów powinno się weryfikować stan nie tylko własną, ale również malucha. Można zatem nabyć detektor tętna płodu - kliknij. Jest to prostsza odsłona aparatu KTG, służąca do monitorowania pracy serca dziecka we własnym domu. Detektor tętna płodu to rozwiązanie kompletnie bezinwazyjne i jest dokładnie przetestowane. Będzie sprawować się perfekcyjnie, a dodatkowo – wzmocni więź z maluchem jeszcze zanim przyjdzie na świat.