Jesteś tutaj

Strona główna

Kosmetyki, leki, apteczka... co warto zabrać ze sobą, gdy wyjeżdżasz z dzieckiem

Najistotniejszą rzeczą dla każdej rodzicielki jest zdrowy organizm i bezpieczeństwo jej dziecka. Od najmłodszych lat troszczy się o swoje dzieciaki – i dba o to, by prawidłowo rosły. Niezależnie, czy przebywasz w mieszkaniu, czy planujesz wyjazd – potrzebujesz dla własnego malucha paru gadżetów, by mieć w pobliżu ogół tego, co jest bardzo potrzebne by zatroszczyć się o opiekę na dobrym poziomie. Ważnym aspektem są rzeczy medycznego przeznaczenia, czy porządnie wyposażona podróżna apteczka. Nim wsiądziesz do samochodu, rozważ, czy posiadasz na prawdę wszystko, co będzie potrzebne, by wycieczka mogła być udana.

Jeżeli planujesz wyjazd z kilkumiesięcznym dzieckiem – pakujesz dla niego na ogół więcej sprzętów niż własnych. Kluczowe są pieluchy, obfita liczba śpiochów na zmianę, słoiczki z jedzeniem, smoczki, czy przydatny odciągacz kataru, czytaj dalej. Bardzo istotną kwestią jest wózek dziecięcy. Fajnie, gdy ekwipunek jest nie jedynie komfortowy i dostosowany do potrzeb młodego człowieka, ale dodatkowo spełnia wiele opcji jednocześnie – np. jako fotelik do samochodu – wtedy jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo miejsca w bagażniku.

W temacie starszych dzieciaków należałoby posiadać w przyborniku zestaw plastrów – na wypadek stłuczeń w trakcie intensywnej zabawy. W kwestii mających alergię nie możesz przegapić, by wziąć inhalator. Wskazane jest zatroszczyć się też o siebie. Wypoczęty i spokojny rodzic – to częstokroć baza, by pociecha była radosna. Jeżeli brzdąc ma jedynie kilka miesięcy -  prawdopodobnie karmisz piersią. Stąd nieodzownym detalem będzie laktator swing, czy wkładki laktacyjne medela. Żeby natomiast twe ciało odpoczęło w nocy – wskazane jest w tej sferze zaopatrzyć się w biustonosz do spania.

Pod wieczór po angażującym dniu straży nad maluchem – która w kwestii dużej ilości dzieci przeważnie jest niesłychanie wymagającym zadaniem, wskazane jest pomyśleć o własnych potrzebach i chwili relaksu. Spocznij w fotelu, włącz relaksującą muzykę i włącz odświeżacz powietrza do kontaktu. Odmiennym rozwiązaniem wygenerowania miłego zapachu w pokoju będzie nawilżacz powietrza parowy, do którego masz możliwość dolać np. olejek herbaciany. Poczytaj choć chwilę ulubioną gazetę i głęboko pooddychaj. Uzupełnij energię na następny dzień.

Więcej ciekawych informacji - strona www