Jesteś tutaj

Strona główna

Świetlica szkolna – opieka dla dziecka

W wielu szkołach prowadzone są tak zwane świetlice szkolne. Jest to miejsce, gdzie może pójść nasze dziecko i zjeść jakiś ciepły obiad, czy też usiąść sobie spokojnie przy stole i odrabiać lekcje.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla rodziców pracujących, którzy nie zawsze mogą odebrać dziecko ze szkoły prosto po lekcjach.

 

Jest to też bardzo dobre dla dzieci, które nie muszą same wracać do domu, tylko mogą na nas spokojnie poczekać. Dzięki temu mogą odrobić lekcje i mieć już z tym spokój kiedy wrócą do domu. Mogą też wspólnie się uczyć i razem rozwiązywać trudniejsze zadania domowe. Takie rozwiązanie nauczy także nasze dzieci korzystania z czasu, nauczą się, że w czasie kiedy czekają na rodziców mogą odrobić lekcje, a po powrocie do domu będą miały czas dla siebie.

 

Jest to też wygodne dla nas, ponieważ dziecko może na spokojnie na nas poczekać w szkole, nie musimy się o nie martwić, a dodatkowo, będzie miało odrobione lekcje, a przynajmniej ich większość i my też będziemy mogli spędzić trochę więcej czasu z naszymi pociechami na przyjemnościach, a nie tylko na obowiązkach jakim są lekcje.