Jesteś tutaj

Strona główna

Planowanie wczasów dla maluchów

Po trudnym roku szkolnym należałoby pomyśleć w jaki sposób zaplanować własnym dzieciom urlop. Jeśli mamy takową sytuację w domu, że jeden spośród rodziców nie pracuje na stałe, to nie mamy większych trudności, ponieważ zawsze ktoś pozostanie z pociechami w mieszkaniu.

W takim przypadku można im coś zorganizować, czy też po prostu spędzić z nimi odrobinę czasu. Można wybrać się na rowery, czy chociażby na wspólną wyprawę poza miasto. Ten czas czas można też wykorzystać na wizytę u dziadków. Można pojechać do bliskich, albo oni mogą nas odwiedzić, możemy także oczywiście zrobić jedno i drugie.

 

 

 

 

Ponadto na soboty i niedziele można zaplanować specjalne atrakcje, ale już z wzięciem pod uwagę pracującego rodzica. W taki sposób aby dzieci miały możliwość również spędzić odrobinę czasu z dwójką rodziców. Można zaplanować sportowe wakacje, np. w górach, czy też wystarczy wybrać się do parku, z paletkami, czy też kartami do gry i możemy cieszyć się swoim towarzystwem. To wspólne spędzanie wolnego czasu, wspiera umacnianie stosunków na linii rodzice-dzieci. Powinno się więc uwzględniać takie chwile w swoim terminarzu.

 

 

 

Zupełnie inaczej jest w momencie, kiedy oboje rodzice są zatrudnieni na cały etat. W takiej sytuacji trzeba zastanowić co uczynić z dziećmi w ciągu ferii letnich. Nie możemy ich zostawiać samych w domu na całe dnie. Warto dlatego zastanowić się nad tym, czy mamy opcję wezwać kogoś z rodziny do pomocy z naszymi pociechami. Może babcia, lub jakaś dalsza ciocia. Można też zweryfikować, czy pośród naszych znajomych nie mamy osoby, która nie ma pracy a zajmuje się opieką nad domem i dziećmi i umówić się by i nas wsparła. Dzieci możemy także zawieźć na urlop do dziadków, dzięki temu dostarczymy im ponadprogramową atrakcję, nowe miejsce, no chyba, iż nie są w stanie pozostać w obcym środowisku przez parę nocy bez nas, w takim przypadku będziemy musieli znaleźć osobę do opieki u nas w mieszkaniu.

 

 

Możemy też pomyśleć nad wysłaniem dziecka na obóz lub wycieczkę szkolną. Dzięki takiemu podejściu nasze dziecko spędzi trochę czasu ze znajomymi, poduczy się czegoś nowego i dodatkowo będzie miało możliwość zwiedzić trochę nowych miejsc. Obecnie możemy skorzystać z obozu sportowego, w trakcie jakiego nasza pociecha zamiast grać w gry komputerowe będzie w stanie zadbać o kondycję fizyczną. My dzięki temu, będziemy mogli ze spokojem pracować.