Jesteś tutaj

Strona główna

Czy prawdą jest, że dzieci potrafią się bawić już tylko przy komputerze? Bynajmniej. Doradzamy, gdzie wziąć naszych podopiecznych.

W chwili obecnej bardzo widoczna jest różnica w sposobie wychowywania dzieci. W przeszłości dzieci wychodziły na wiele godzin i nie można ich było utrzymać w domu. Większość z nas pamięta te bardzo dalekie eskapady rowerowe, czy też spacerowanie po działkach jak również zabawy w piasku. Wystarczyło trochę wyobraźni i można było używać liści jako pieniędzy oraz rozprzedawać świeże babki piaskowe.

Współcześnie dzieciaki niezmiernie dużo wolnego czasu spędzają przed komputerem i niemal siłą powinno się je zabierać na świeże powietrze. Mogą niemal tylko bawić się w internecie. Mało które dziecko cieszy się ze zwykłej zabawki, takiej do której potrzebujemy odrobinę wyobraźni.

Trochę jest to wina wychowywania. Rodzice notorycznie są wymęczeni i zabiegani i łatwiej jest im uruchomić dzieciom jakąś grę czy też bajkę i mieć odrobinę wolnego, aniżeli musieć się jeszcze z nimi bawić. Jest to ogromnie zauważalne choćby w tramwajach czy autobusach, kiedy rodzice nawet nie mają siły ani też ochoty skupiać się co mówią do nich pociechy.

Szczęśliwie nie jest to standardem i spora część rodziców robi co w ich mocy by odpowiednio zająć swoimi dzieciakami. Zapewniają im różne zabawy no i oczywiście w zależności od ich wieku zabierają je w przeróżne interesujące miejsca. Zawsze można wybrać się na kręgle, sterowane samochody, do pokoju rozrywek, czy na przykład na place zabaw. Wszystkie wymienione zabawy są bardzo interesujące, a do tego możemy zaplanować wspólny, rodzinny czas w niecodzienny sposób. Można też się wybrać całą rodzinę do kina czy też teatru. Dobrze jest wymyślać takie atrakcje dla wszystkich członków naszej rodziny, dlatego że dzięki temu będziemy mieć dobre stosunki, a ponadto każdy będzie odprężony a także szczęśliwy.