Jesteś tutaj

Strona główna

zdrowie

Zabawa z wnukami dobra dla zdrowia

Wspólnie dzielony czas pociech z dziadkiem i babcią to okres wyjątkowy pod kątem formowania rodzinnej więzi. Daje również korzyści dla zdrowia fizycznego i samopoczucia. Dziadek i babcia przekazują pociechom sporo zaangażowania. Zwykle nawet pomagają aktywnie w wychowaniu latorośli. Misja seniorów w rozwoju osobowości dzieci jest kluczowa.

Profilaktyka w rozwoju dzieci

Nasze maleństwo, już od pierwszych tygodni życia, powinno regularnie mieć wykonywane profilaktyczne testy lekarskie. Umożliwią one wczesne zdiagnozowanie ewentualnych wad rozwojowych i schorzeń oraz zaplanowanie adekwatnego leczenia.

Poważne dolegliwości małych ludzi

Z pewnością każdego dnia wyjątkową uwagę zwracasz na rozwój swojej pociechy. Na równi ważne pozostaje to, abyś jako rodzic jak najdokładniej oceniał zdrowie potomka. Jeśli coś Cię zaniepokoi, powinieneś skontaktować się z medykiem określonej dyscypliny. Zobacz, jakie objawy od strony neurologicznej pokazują, iż powinieneś odwiedzić neurochirurga dziecięcego.

Dbanie o odporność maluchów

Zdrowie, to jedna z poważniejszych spraw, o które należy się zatroszczyć. Odnosi się to do nas, ale też naszych najbliższych - w tym naszych najdroższych czworonogów.

Zadbaj o dobre samopoczucie dziecka

Jeszcze do niedawna utrzymywano, że niektóre operacje chirurgiczne nie powinny być wykonywane u nieletnich. Szczególnie z specjalizacji medycyny plastycznej, która większości społeczeństwa pokrywa się z naciąganiem skóry. Nie wydaje się to dziwne, ponieważ nierzadko istotnie stosowana jest do poprawy prezencji. Istnieją natomiast takie przypadki, w jakich wykonanie zabiegu u malucha nie jest kaprysem, a wymogiem medycznym.

Gdzie się wybrać z rodziną na ferie?

Przerwa zimowa to dobra sposobność, by zafundować sobie przynajmniej kilkudniowy wypoczynek z dziećmi. A gdzie najlepiej udać się zimową porą? Pewnie, że w góry! W miejscowości Zieleniec każdy odnajdzie coś dla siebie.

Niezaśmiecony świat – zdrowsi my, a więc w jaki sposób troska o ekologię wpływa na nasze zdrowie

Nie ulega wątpliwości, iż troska o ekologię oddziałuje na nasze zdrowie. Jest to wprost oczywiste. Dlatego kwestią podstawową pozostaje to, aby mieć pojęcie, że codzienne przyzwyczajenia wpływają nie tylko na otoczenie, lecz głównie na nas osobiście.

Jak uchronić rodzinę przed otyłością?

Wbrew iż obecnie tak kultowy jest styl życia „fit”, mnóstwo ludzi walczy z kłopotem nadwagi. Coraz częściej powiada się, że osiąga on wymiar plagi. A to dlatego, że dosięga coraz więcej maluchów. Złe przyzwyczajenia zdobyte w wieku dziecięcym kultywują w późniejszych latach. Niezdrowa dieta, ograniczony ruch, ślęczenie przed ekranami to przyczyny, jakie pociągają za sobą nadwagę, tak u nastolatków, jak również dorosłych. Nie są jednakże jedyne. Zobaczmy w jaki sposób stan rzeczy prezentuje się we Wrocławiu.

Białe szaleństwo z maluchem

Trwa już jesień. Dla każdego sympatyka zimy to pora rozważania wyjazdu na narty. Szczególnie gdy jedzie z potomstwem. Wypada wyszukać interesujące miejsce, aby maluchy nie narzekały na nudę, jednakże najważniejsze jest, aby mieć sposobność razem dzielić pasję, jaką jest narciarstwo. Akuratny stok i biegły trener to fundament już na miejscu. Wskazane jest jednakże przed wypadem zadbać o właściwe buty.

Nadchodzi jesień, zatroszcz się o stan zdrowia swojej rodziny

Podczas gdy nadchodzi jesień, kwestią priorytetową jest zatroszczenie się o zdrowie swojej rodziny. Jak jest wiadome, o takiej porze roku tak samo dzieci, ale też osoby dorosłe są podatne na przeróżne schorzenia. Z tego powodu tak znaczące jest to, żeby już wcześniej dbać o kondycję. W głównej mierze, dobrze będzie dbać o siebie latem i wtedy kiedy jest ciepło korzystać z aktywności i słońca. Kiedy zaś przyjdą chłodniejsze dni, można na dodatek wspomagać się witaminami i w jeszcze większym stopniu zatroszczyć się o zestaw spożywanych potraw, biorąc pod uwagę w nim sporo warzyw i owoców.

Strony