Jesteś tutaj

Strona główna

Poważne dolegliwości małych ludzi

Na pewno każdego dnia szczególną uwagę zwracasz na rozwój swojej pociechy. Na równi znaczące jest to, żebyś jako opiekun jak najdokładniej oceniał stan zdrowia malucha. Jeśli coś Cię niepokoi, musisz konsultować się z doktorem określonej dyscypliny. Przeczytaj, jakie objawy od strony neurologicznej wskazują, iż zobowiązany jesteś pójść do neurochirurga dziecięcego.

Konsultację musisz rozpatrywać w takiej sytuacji, kiedy u pociechy wystąpią symptomy do jakich zaliczają się: zawroty głowy, ból pleców, problemy z widzeniem, utraty przytomności, utrata równowagi, kłopoty z pamięcią i ze skupieniem, bądź niedowłady kończyn. Tym bardziej, kiedy zauważasz je coraz częściej. Doktor pediatra może zlecić badanie tarczycy w Warszawie. Wskazana jest również wizyta u lekarza chorób układu nerwowego. W wypadku schorzeń o podłożu neurologicznym ważne jest to, żeby zareagować bezzwłocznie. Lekarz neurochirurg prawdopodobnie będzie kierował Cię dla pewności na rozmowę z różnymi specjalistami, jeżeli będzie uważał, że to niezbędne.

Im szybciej rozpoczyna się terapię po wystawieniu diagnozy, tym prognozy na przyszłość są korzystniejsze. Znacząca jest też rehabilitacja w wypadku cięższych schorzeń. Na przykład, może okazać się niezbędny przeszczep włosów po zoperowaniu mózgu. Operacje jak transplantacja włosów w Warszawie dokonywane są w renomowanych klinikach, przez medyków, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie. Dlatego jako opiekun musisz korzystać z rad specjalisty od neurochirurgii, jaki podpowie właściwe miejsca.

Często dzieci jako pacjenci z schorzeniami neurologicznymi potrzebują też konsultacji, które prowadzi kardiolog. W Warszawie na przykład, nierzadko stwierdzana jest dziecięca padaczka, z jaką współistnieją symptomy serca. Nawiązanie współpracy różnych lekarzy powoduje, iż dziecko jest pod doskonałą opieką - wielu specjalistów . Wpisując dziecko do kliniki, w jakiej zapewniona jest neurochirurgia dziecięca możesz liczyć na to, iż lekarz zrobi najważniejsze badania: radiologiczne, TK i RM. Wykonane będzie też całościowe badanie z zakresu neurologii. Następnie zaś będzie ukazana procedura leczenia, w zależności od tego, jakie schorzenie zostanie wykryte.