Jesteś tutaj

Strona główna

Wakacje z dziećmi - jaki środek transportu wybrać?

Maluchy zazwyczaj lubią wszelakie wyjazdy i eskapady, ale z samym czasem jazdy bywa przeróżnie. Nudna jazda lub lot do punktu docelowego potrafią być w istocie nużące, skutkiem tego warto już wcześniej zastanowić się nad tym, co robić, żeby wyjazdy były komfortowe i trochę urozmaicone!

Podstawowa inspekcja techniczna auta - obowiązek wczasowicza!

Według zestawień przeważnie jeździmy prywatnymi samochodami. Mniejsza o to, czy jest to samochód marki Citroen, czy Renault, funkcjonujący samochód to nierozłączny towarzysz kierowcy. Jest to dosyć ewidentne - w ten sposób można nasycać się całkowitą dowolnością i niezależnością, bo nikt nie narzuca nam, jak i gdzie mamy się przemieszczać. To kłopotliwe, wolność ta kojarzy się również z pewną odpowiedzialnością, bo sami musimy dbać o to, żeby stan techniczny auta był co bynajmniej dostateczny. Co w takim zrobić, żeby posiadać bezdyskusyjną pewność, że żadna usterka nie zrujnuje wyczekiwanych wakacji?

Odpowiedzialny kierowca już na kilka tygodni przed podróżą upewni się, że jego samochód będzie po przeglądzie i spełnia wszystkie potrzebne standardy techniczne. Najważniejsze części, jakie winno się przejrzeć i w miarę potrzeby wymienić, to tylna oś i tylna belka, inaczej zawieszenie pojazdu. W tym celu winno się udać do mechanika - regeneracja tylnej belki lub naprawa tylnej belki nie zaliczają się do wielce drogich usług, skutkiem tego nie należy ich odkładać.

Alternatywy dla aut: eko-wędrowcy na rowerach

Wozy mają niemniej jednak swoje defekty - nie tylko musimy liczyć się z faktem, że łączą się one z wydatkami za paliwo czy płyny eksploatacyjne, lecz również egzystować z myślą, że fabrykowane spaliny przyczyniają się do zniszczenia środowiska. Dużo bardziej roztropnym projektem może okazać się rodzinna podróż z dziećmi na rowerach! Co prawda dystans, jaki będziemy w stanie przejechać, jest trochę zawężony, ale taki typ wycieczki dostarcza codziennej dawki ruchu, a również bliskiego kontaktu z przyrodą. Jeśli mamy czas i możliwości, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby udać się na drobną, lub trochę większą, rowerową wycieczkę!