Jesteś tutaj

Strona główna

Na wesele z dziećmi?

To dylemat, przed którym staje wiele młodych par. Z jednej strony dzieci są członkami rodziny, ale z drugiej – będą cały czas angażować rodziców, a same nie skorzystają z imprezy. Będą śpiące i marudzące. Co zatem robić?

Kącik zabaw i animator

Warto zadbać o zajęcie dla najmłodszych, by ich rodzice nie musieli się nimi ciągle zajmować. Można zajmować animatora, który będzie organizował dzieciom zabawy. Warto zadbać też o kącik zabaw, czyli miejsce z klockami, kredkami i innymi atrakcjami dla najmłodszych. Animator może wówczas wymyślać im konkursy i tak dalej.

Bliski nocleg

Jeśli przyjęcie odbywa się w hotelu, to rodzicom z dziećmi warto opłacić tam noclegi. Dzięki temu będą mogli położyć zmęczonego malucha spać, a sami jeszcze się pobawią. Dobrze też, żeby w tym czasie w hotelu nie było innych gości – to kwestia bezpieczeństwa.

Zaproszenie tylko dla dorosłych

Ostatnia opcja to zrezygnowania z zapraszania dzieci. Co prawda, jest wtedy ryzyko, że ktoś nie przyjedzie, bo nie znajdzie opieki dla malucha – ale mamy pewność, że obecni będą się nieźle bawić i nic nie będzie ich rozpraszać.