Jesteś tutaj

Strona główna

Najnowsze zmiany w Ministerstwie Edukacji

W MEN od dawna wiele się dzieje i nawet, jeśli nie ma się maluchów w wieku szkolnym - bodajże każdy z całych sił stara się być zaznajomiony z tym obszarem krajowego rządu. Nawet jeśli nie - przez popkulturę publikującą memy z ewą kopacz w sferę netu - ma się całkowite pojęcie kto, w jakim miejscu i na jakim stanowisku, co psuje.

MEN w dobie pandemii - co nowego?

Bez względu na to, czy ma się poparcie dla partii panującej, czy nie - jaką rzecz oczywista jest prawo i sprawiedliwość, należy się dostosowywać do tego, jakie podejmują decyzję. Warto niemniej jednak, żeby weryfikować przeróżne źródła, jak niezależne media, czy portale społecznościowe, żeby górnolotne decyzje, jakie wygłasza premier Morawiecki, nie były jedynym sposobem zdobycia wiedzy o aktualnym stanie politycznym w Polsce.

Te zmiany to pomiędzy innymi duże zmiany w Ministerstwa Edukacji i Nauki, na którego czele stoi Przemysław Czarnek. Warto niemniej jednak wyjrzeć trochę poza samo MEN, żeby posiadać szerszy kontekst tego, co w ówczesnych uciążliwych czasach dla państwa, jak i całego świata postanawia partia panująca z Morawieckim jako premierem na czele, a maluje się to w taki sposób:

  • Jarosław Kaczyński - wicepremier i  Komitetu ds. Bezpieczeństwa Państwa,
  • Piotr Gliński - drugi wicepremier, a równocześnie minister kultury i sportu,
  • Jacek Sasin - nieugięty minister Aktywów Państwowych,
  • Jarosław Gowin - wicepremier i persona odpowiedzialna za Ministerstwo Rozwoju i Pracy.

Powinno się również zaznajomić szerszy kontekst, albowiem chociaż kawałeczki tortu zostały rozdane - to kluczowe karty ciągle niezmiennie rozdaje Mateusz Morawiecki, jaki ma ostatnie zdanie, jeśli chodzi o to, co faktycznie będzie działo się w pojedynczych rewirach kraju polskiego, w tym też w dziedzinie edukacji i nauki. Wszyscy stajemy dzisiaj w obliczu wyzwań i należy wierzyć, iż wyjdziemy z tego obronną ręką, jak też posiadać cichą nadzieję, iż nauka zdalna wiedziona aktualnie w tak nieefektywny sposób będzie jedynie chwilowym eksperymentem, a nie nowym stanem rzeczy.