Jesteś tutaj

Strona główna

Jak w atrkacyjny sposób spędzić czas wspólnie z dzieckiem?

Zadziwiające jak duża liczba osób marnuje dni wolne na zakupach, spacerując pomiędzy alejkami w centrach handlowych. Choć na w naszym otoczeniu jest miliony nietuzinkowych form spędzania wolnego czasu – częstokroć wybieramy najprostsze formy. A co Wy na to, żeby spędzić weekend nieco ciekawiej? Jeżeli nie masz pomysłu co robić w wolnym czasie w przestrzeni miejskiej lub masz ochotę spędzić czas ze swoim dzieckiem w ciekawy sposób – koniecznie przejrzyj nasz post! Podpowiadamy w nim – co zrobić, by spędzić czas ciekawie, nie wyjeżdżając z naszej miejscowości.

Wybierając – jak spędzić czas z pociechą, sporo zależy nie zawsze od budżetu, który masz możliwość na to wydać, ale również od sezonu, czy od aury na za oknem. Niebagatelnym warunkiem jest także to, ile lat ma i czym lubi się zajmować Twoje potomstwo. W chłodniejsze dni, gdy przebywamy głównie w pomieszczeniach, do zabawy zapraszają miejsca zabaw dla dla najmłodszych urządzone w galeriach handlowych lub w specjalnie do tego przygotowanych miejscach. Do wyboru są ślizgawki, dmuchane namioty i zamki, czy rozrywka w małpim gaju. Możemy także powygłupiać się na materacach i trampolinach. Także kryte kąpielisko jest miejscem, do którego warto przychodzić niezależenie od sezonu. Dodatkowo w chłodniejszym okresie – cykliczny pobyt na kąpielisku – znacząco wzmacnia naszą odporność. Ciekawą ofertę kulturalną kierują do nas także kina z nietuzinkowymi porankami dla maluchów. Jak najbardziej radzimy, by spędzać czas również na świeżym powietrzu - w parku, lub na sankach. Lecz kiedy pogoda niesprzyja, warto schronić się pod namiotem dmuchanym reklamowym.

W letnim czasie jest dużo więcej pomysłów – by zaplanować czas z dzieckiem na podwórku. Niesamowitą przyjemnością jest niezmiennie pojawienie się świty cyrkowej, gdy pod wielkim dmuchanym namiotem – mamy możliwość zobaczyć występy gimnastyków, magików, czy figlarzy. Niezwykłą atrakcją może być również widowisko na świeżym powietrzu – gdzie artyści na przenośnej scenie pod rozkładanym namiotem, prezentują znane każdemu przedstawienia. Wraz z przyjściem wyższych temperatur – pojawia się także sporo pikników dla rodzin. Pośród rozlicznych atrakcji – czy to kulinarnych, artystycznych, czy edukacyjnych – ustawiają się ludzie do poszczególnych stoisk pod dmuchanymi namiotami. Ciekawym konceptem, choć dobrze wszystkim znanym – może być wycieczka do ogrodu zoologicznego. Kontakt z przyrodą poprawi nastrój nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Po obejrzeniu u niedźwiedzi, koali, czy tygrysów – na zakończenie zwiedzania – bardzo często czekają na zwiedzających –  namioty ekspresowe ze słodyczami i sokami, na których nierzadko widnieją loga różnych firm i producentów przysmaków dla dzieci. Kolorowe namioty wystawowe ściągają wzrok nie tylko najmłodszych - zastanawiasz się, w jaki sposób takie namioty pomagają reklamowac biznes?

Niezależnie od tego, jaką opcję zorganizujesz, najważniejszą kwestią jest ofiarowanie uwagi jedynie Twojemu dziecku. Jest to bardzo istotne dla Waszej relacji, ale również jego rozwoju kreatywnego myślenia i ciekawości odkrywania świata. Może być to też zwyczajnie niezła frajda dla wszystkich członków rodziny!