Jesteś tutaj

Strona główna

W jakiej sytuacji powinniśmy pomyśleć o wizycie u psychologa dla naszej pociechy?

Dzisiejszy rozwój cywilizacji zapewnia ciągle większej liczby trudnych doznań dla naszych maluchów. Na tą chwilę mamy w Polsce niesłychanie ogromny odsetek dzieci, które reagują na nie względnie trudniej, niż ich znajomi. Jeśli Twój milusiński jest często znużony, wycofuje się z przebywania z innymi dziećmi – należałoby pogłowić się nad poradą psychologiczną dla dziecka. W kwestii ogólnodostępnych porad, możliwość zapisania się do psychologów i psychiatrów w naszym kraju jest niełatwy, terminy są nadzwyczaj odległe, dlatego też doczekanie się na poradę jest bardzo uciążliwe. Nie w każdej sytuacji dysponujemy czasem, by wyczekiwać na rekację specjalisty. Co właściwie wówczas robić? Jak najszybciej znaleźć fachowca dla naszej latorośli? Podpowiemy w jaki sposób tego dokonać.

Do tej pory psychoterapia, nawet w tak wielkich miastach jak Wrocław, postrzegana była jak coś niezwykle wstydliwego, przydatnego tylko dla konkretnych schorzeń. Jednostka, która korzystała z porad u psychoterapeuty, częstokroć była oceniana negatywnie, nie każdy miał tyle asertywności, by przyznać się otwarcie do udziału w terapii, czy nawet w wizytach u psychiatry - więcej.... Na szczęście obecnie się to zmienia. Coraz to częściej sięgamy po wsparcie fachowca – w różnorodnych sytuacjach. Powinno się zdać sobie sprawę, że nasz mózg może być w słabszej formie na wskroś tak samo, jak jelita, czy płuca. Co wtedy czynimy? Pytamy lekarza! Tak samo jest w kwestii psychiatry. Profesjonalna poradnia psychiatryczna – może się mieścić na przykład we Wrocławiu, ale także na północy, czy pod wschodnią granicą. Warto poszukać!

Wskazane jest zacząć od wypytywania przyjaciół o ich eksperymenty, znakomitą sytuacją jest, gdy ktoś z grupy bliskich znajomych – poleci nam określone rozwiązanie – z którego porad już skorzystał i ma korzystne wrażenia. Gdyby nie udałoby nam się namierzyć porządnego fachowca na tej podstawie – skorzystajmy z komputera -  spójrzmy na opinie, które przypisane są konkretnym specjalistom na stronach medycznych. Rozwiązaniem może być ewidencja ogłoszeń typu psychiatra Wrocław prywatnie. Bezspornie finalny wybór psychoterapeuty jest rzeczą bardzo indywidualną, dlatego czasem wskazane jest popróbować różnorodne wyjścia. To co podoba się innej jednostce, niekoniecznie może być idealne dla nas. Dobrze dobrany psycholog może być tak ważny, nawet jeśli byśmy mieli go szukać w samym Wrocławiu!

W sytuacji problemów, napadów lęku, lub takowych sygnałów – jak przeciągający się obniżony humor, nagminne osłabienie, znużenie, unikanie kontaktów ze znajomymi. Przyczynkiem mogą być problemy w pracy, w małżeństwie, czy tematy związane z dziećmi. Z kolei u najmłodszych i młodych ludzi istotne mogą okazać się kłopoty szkolne, relacje z dorosłymi, czy przyjaciółmi, a również zwyczajnie okres dojrzewania. Kluczowe jest, by przystąpić do psychoterapii w otwarty sposób, mieć pewność, że psychoterapeuta, niezależnie czy z Wrocławia, czy zupełnie innego ośrodka – wie co robi i pojawiać się na wizytach regularnie. Warto pamiętać, że zmiana u pacjenta, w obszarze zagadnienia, z jakim przyszedł na psychoterapię, ma mieć miejsce także poza gabinetem. Nasze samozaparcie i konsekwencja na 100% dadzą oczekiwane efekty!

Więcej na ten temat - https://www.superego.com.pl/psycholog-dzieci-i-mlodziezy/