Jesteś tutaj

Strona główna

Co zrobić by dzieci nie wybrzydzały? Propozycje na przygotowanie posiłków dla dzieci

Liczna grupa rodziców ma kłopot z nakłonieniem swojego dziecka do zjedzenia zdrowego posiłku. Jest jednak mnóstwo sposobów na uatrakcyjnienie przekąsek dla maluchów. Z prostych produktów możesz przyrządzić oryginalny posiłek dla niejadka. Przejawiając odrobinę kreatywności, sprawisz że pożywne przekąski w ekspresowym tempie znikną z talerza.

Rodzinne przyrządzanie posiłków

Wspólne przyrządzanie posiłków z pociechą to idealny pomysł na namówienie go do spożycia czegoś zdrowego, a jednocześnie na spędzenie razem czasu. Maluch z pewnością będzie miał apetyt na danie, w którego przyrządzenie się zaangażował. Malec może na przykład przyozdabiać kanapki cząstkami jarzyn bądź uformować oliwkową buźkę na porcji spaghetti. Owocowe ludziki też mogą wypaść ciekawie.

Kolorowe dania

Nudnie prezentujące się danie nie motywuje do jego skonsumowania, zwłaszcza tych młodszych degustatorów. Zadbaj więc o to, by na talerzu znalazło się jak najwięcej barw. Z pasków papryki, ogórka i pomidora ułóż na bułeczce ciekawe formy. Dzięki temu zwykła kanapka przemieni się w kulinarne arcydzieło.

Stwórz na talerzu ogród z trawą z natki pietruszki, słońcem z pomarańczy i z poziomowymi kwiatami. Z kawałka ciemnego chleba uformuj traktor, poruszający się na marchewkowych talarkach wzdłuż brokułowych drzew.

Bohaterzy z bajek na talerzu

Prosiaczek z wędlinki, a może ananasowa owca z borówkowymi oczkami? Nie musisz mieć wyjątkowych umiejętności, aby stworzyć na talerzu dziecka bajkową postać. Z pokrojonego w plasterki kiwi i truskawek ułożymy na przykład księżniczkę w wieczorowej kreacji, a z ogórków i pomidorków koktajlowych żółwia. Słupki marchewki idealnie sprawdzą się natomiast jako lwia grzywa, a jajko i kromkę chlebka można wykorzystać do stworzenia jego pyszczka.

Będzie jeszcze więcej zabawy, jeżeli w układaniu bajkowych postaci na talerzu, brać udział będzie Twoja pociecha. Nie tylko pobudzi się dzięki temu jego wyobraźnia, ale namówisz malucha na zdrową przekąskę!