Jesteś tutaj

Strona główna

Przyszła wiosna, a wraz z nią kwitnące rośliny. Sprawdź, jakie są sposoby na uchronienie dziecka przed alergenami w powietrzu!

Wiosna to czas, kiedy wytwarzanie alergenów roślin jest ogromnie mocne. Powoduje to zwykle reakcję alergiczną u dzieci i pełnoletnich osób. Najczęstsze objawy to katar lub duszności. Pełnoletnie osoby potrafią zadbać o swoje samopoczucie – należy mimo wszystko wiedzieć, jak zabezpieczyć najmłodszych przed alergenami. Sprawdź nasze rady, które sprawią, że twoje dziecko będzie czuło się bardziej komfortowo na dworze!

Wykorzystaj zapobiegawcze leki bez recepty

Warto zauważyć, że na rynku można wyszukać wiele rozwiązać, które zapobiegają objawom alergii. Dzięki lekarstwom nie pojawi się katar czy ciągłe łzawienie oczu. Należy mimo wszystko pamiętać, by wybrać konkretnie lek przeznaczony dla dzieci. Musi on być w 100% bezpieczny. Na rynku da się wyszukać tabletki, leki wziewne lub krople do nosa.

Miej na uwadze higienę malucha

Higiena powinna być bardzo ważna, jeżeli chodzi o alergię. Po zabawie na dworze trzeba zawsze umyć ręce oraz twarz. Również warto posiadać ze sobą chusteczki nawilżane – idealnie zmywają prawie każde zanieczyszczenia. Alergeny z roślin, czyli pyłki osadzają się na włosach i ubraniach. Sumienne dbanie o higienę pomniejszy siłę dolegliwości. Najpopularniejszym sposobem zapobiegania jest jednak omijanie alergenów. Trzeba zostać w mieszkaniu, kiedy warunki są słabe. Większy poziom alergenów w otoczeniu powoduje dolegliwości – tego typu sytuacji musisz unikać.

Pomyśl o skorzystaniu z badania alergologa

Należy wiedzieć, na co dokładnie dziecko może być uczulone. Te dane są do uzyskania wyłącznie u alergologa po zrobieniu konkretnych badań. Wiedza daje w tym wypadku naprawdę dużo. Podczas pylenia zieleni, na które dziecko jest najbardziej uczulone, można dużo czasu spędzić w mieszkaniu. Badanie u alergologa umożliwi unikanie alergenów, które powodują alergię. Dzięki temu dziecko zacznie czuć się świetnie oczywiście na zewnątrz. W pierwszej kolejności trzeba opowiedzieć mu konkretnie, czego powinno unikać. To bardzo ważne – maluchy już od pierwszych lat potrafią zrozumieć alergię.