Jesteś tutaj

Strona główna

dziecko

Naucz dziecko troski o psa!

dziecko z psemNiejedno dziecko chce posiadać swoje zwierzątko. Co zrobić, gdy Wasze dziecko marzy o psiaku? Oczywiście – mały pies w rodzinie to dużo radości! Ale to jednocześnie obowiązki oraz wyzwanie. W jaki sposób nauczyć dziecko dobrej opieki i właściwego traktowania zwierzęcia? Przejrzyj kilka naszych wskazówek.

Przygotuj dziecko do uczestnictwa w pogrzebie

Śmierć bliskiej osoby to dotkliwy moment dla wszystkich członków rodziny. Szczególnie nieprzyjemna jest rozmowa na ten temat z dzieckiem. Trzeba mu również wytłumaczyć, w jaki sposób powinno się zachować w trakcie ceremonii pogrzebowej. W jaki sposób konwersować z dzieckiem o odchodzeniu?

Trudny mały pacjent – jak marketing może wpłynąć na małych pacjentów?

Małe dzieci, kiedy dorastają z łatwością odbierają przekazy wizualne i informacyjne. Nie mają jeszcze bowiem wyuczonego myślenia krytycznego, które nabywa się z wiekiem i przebytym doświadczeniem.

Kiedy dziecko czuje strach

Maluchy boją się różnych rzeczy. Obawa, z jaką się borykają może tyczyć się konkretnych momentów, zjawisk czy przedmiotów. Strach, który powodują, jest indywidualny, przesadny oraz często niesłuszny. Jakkolwiek dla dziecka jest rzeczywisty i powoduje, że odcina się od jego przyczyn. Z tej przyczyny nieraz ma kłopot z przebywaniem pośród społeczeństwa albo nawet się odcina. Jakie przyczyny mają fobie oraz jak wspomóc potomka w radzeniu sobie z nimi? Spójrzmy, co radzi poradnia psychologiczna dla dzieci we Wrocławiu.

Przyszła wiosna, a wraz z nią kwitnące rośliny. Sprawdź, jakie są sposoby na uchronienie dziecka przed alergenami w powietrzu!

Wiosna to pora, kiedy rozpylanie roślin jest ogromnie uciążliwe. Powoduje to najczęściej reakcję alergiczną u dziecka i dorosłego. Najczęściej występujące objawy to katar lub duszności. Starsze osoby potrafią zadbać o swoje uczulenie – powinno się jednak pamiętać, jak chronić najmłodszych przed alergenami. Sprawdź te wskazówki, które spowodują, że twoje dziecko będzie czuło się bardziej komfortowo poza domem!

Jak nie być przesadnie opiekuńczym rodzicem?

Nowoczesny świat zawiera mnóstwo barier ochronnych. Gdzie nie spojrzymy, wszędzie widać zakazy i nakazy mające zapewnić nam bezpieczeństwo. Gdy wyraz ,,bezpieczeństwo” towarzyszy nam ciągle to podświadomie zaczynamy odczuwać zagrożenie nawet gdy nie istnieje. Zjawisko to odnosi się szczególnie do rodziców, którym rzecz jasna zależy na zdrowiu ich pociech. Ale co myślą na temat sami zainteresowani?

Zdrowa dieta dla dzieci – warzywa wyhodowane we własnym ogrodzie

W obecnych czasach bardzo trudno o zdrowe jedzenie. Nawet warzywa i owoce mają w sobie szkodliwe substancje chemiczne używane podczas opryskiwania. Słusznym dobrym sposobem jest prowadzenie własnej szklarni czy przydomowego ogrodu w wersji eko.

Podziębienie u malucha: jak je rozpoznać?

Podziębienie u malucha to stan, który każdorazowo budzi pośród rodziców zaniepokojenie. Dobrze jest zareagować od razu, żeby nie doprowadzić do rozwoju schorzenia.

Jak odpowiednie miejsce zachęca do uprawiania sportu?

O znaczeniu ruchu nikogo nie należy przekonywać. Od najwcześniejszych lat szkolnych przedmioty gimnastyczne są integralnym szczegółem edukacji. Chodzi nie wyłącznie o to, by wesprzeć zdrowy wzrost malucha, lecz również pozwolić odpocząć głowie, a także podwyższyć zdolność współpracy. Jak uprawianie dyscyplin sportowych to naturalnie optymalna przestrzeń. Zacząwszy od szkolnej sali gimnastycznej, a na wyczynowej hali sportowej skończywszy – o każdą strefę należy odpowiednio się troszczyć. Jak posiadacze sal sportowych radzą sobie z tymże zagadnieniem?

O co warto zadbać, aby wyjazd był dla dziecka przyjemny?

Zostanie rodzicem to olbrzymie wyzwanie. Powinno się pamiętać oraz doglądać tak dużą liczbę spraw. Specjalnym czasem, kiedy dziecko zobowiązuje do nieustannej opieki, są bezsprzecznie niemowlęce lata. O ile w domu wydaje się to raczej bezproblemowe, to w podróży potrafi stać się już trudno. Jeśli lubisz podróżować, powinieneś dowiedzieć się jak przygotować do tego malucha, tak aby mógł podróżować razem z Tobą. O co należałoby zadbać? W które rejony przyda się zabrać malucha?

Strony